Parsiyel Dağıtım Hizmeti

Parsiyel taşıma, aynı güzergâhta taşınacak olan ve birbirinden farklı müşterilere ait olan yükleri, aynı kamyon, kamyonet veya tır ile taşıma işlemidir.

Parsiyel taşıma işleminde hedeflenen asıl amaç, yük miktarı komple bir aracı doldurmasa dahi, yanına ilave yükler alarak bir aracı tam doldurmak ve çıkan taşıma maliyetini müşteri başına bölerek, ekonomik bir seviyeye getirmektir.

İstenilen miktarda yük taşıtabilmek açısından kargo firmalarına benzese de, parsiyel taşıma ile verilen hizmet kargo firmalarının verdiği hizmetten çok farklı ve çok daha ekonomiktir. Parisyel taşımalarda sistem şu şekilde işler; herhangi bir yüke ait parsiyel taşıma talebinde bulunduğunuzda, parsiyel taşıma yapan firmalar öncelikle evinize veya işyerinize gelerek göndermek istediğiniz yükü yerinden alır. Eğer yük sökülüp takılabilen bir yapıya sahipse, gelen ekip tarafından en uygun şekilde sökülür ve taşıma esnasında zarar görmeyecek şekilde ambalajlanır. Yine teslimat anında yükü ambalajlarından çıkarmak ve kurmak taşıma yapan ekibe aittir. Ambalajlanmış şekilde parsiyel taşıma yapan firmanın deposuna getirilen yükler, burada bekleyen ve aynı güzergâha gidecek olan diğer yüklerle birlikte araca yüklenir. Böylelikle birden fazla müşterinin parça yükü tek bir araçla taşınmış olur. Ve dağıtım sırasına göre araçta olan yükler, teker teker adreslere güvenli ve hasarsız bir şekilde teslim edilir.